MEB'den öğretmenlere müjde, öğretmen adaylarını sevindirecek haber, dershane öğretmenleri atanıyor 
Haberler - MEB’DEN ÖĞRETMENLERE MÜJDE!

 

MEB’DEN ÖĞRETMENLERE MÜJDE!

Öğretmenlerin yıllardır baş etmeye çalıştığı eş durumu tayini ve yaz seminerleriyle ilgili Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı 4 ayrı karar aldı. Bu karara göre okullar kapandıktan sonra öğretmenlerin yaz seminerini istedikleri ilde alabilmeleri için çalışmalar yapıldı. Ayrıca yaz seminerlerinin son 2 gününün tatil olduğu bildirildi.

Yazlığa ya da tatile giden öğretmenler yaz seminerini bulundukları şehirde alabilecekler. Bunun için ise sadece dilekçe verilmesi yeterli olacak.

Öğretmenler için alınan kararlardan diğerleri ise şöyle;

Öğretmenlerin eş durumu tayininden yararlanabilmesi için 3 yıl kesintisiz sigorta şartı ortadan kaldırıldı. Ayrıca aday öğretmenler de eş durumu tayininden yararlanabilecekler. MEB 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Çalışma Takvimini yayımladı.

Takvime göre, 2015-2016 eğitim öğretim yılı 14 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5. sınıflarındaki öğrencilerin uyum programları ise 7-11 Eylül 2015 ‘te gerçekleştirilecek.

Birinci kanaat dönemi 22 Ocak 2016 Cuma günü sona erecek. Öğrenciler yarıyıl tatili ne ise 25 Ocak 5 Şubat tarihleri arasında girecekler. İkinci yarıyıl 8 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve 10 Haziran Cuma günü sona erecek. 

 


 Hakkımızda

Özel Okullar olarak tüm okulları , tüm detayları ile size en kolay şekilde sunmayı hedef edinmiştir ve bununla birlikte veli - öğrenci ile özel okul yetkililerini bir araya getirmeyi hedefler özel okul yetkilileri sistemiziden okullarını tanıtırken aynı zamanda veli ve öğrenciler ile irtibat kurabilir bu sayede öğrenci veya veli  aklındaki en iyi özel okulu bulmayı daha kolay ve zahmetsiz şekilde gerçekleştirir. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere bütün şehirlerin en iyi kolejler listesine ulaşabilir. Portalımızda , Özel ana okullar, Özel ilk okul, özel orta okul, özel liseler, Özel Kolejler,  özel anadolu liseleri, özel sağlık meslek liseleri, özel fen liseleri, özel üniversiteler, Temel liseler, dönüşüm liseleri, Devlet Teşviği Okullarına ulaşabilirsiniz.


Adres

Konsept Medya

Türkiye

P: 0850 840 03 01