TEOG davasına bir yenisi daha eklendi. TEOG'da ingilizceden sonra şimdi de türkçe şoku 
Haberler - ÖĞRENCİLERE BİR TEOG ŞOKU DAHA

 

ÖĞRENCİLERE BİR TEOG ŞOKU DAHA

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavında öğrencileri yeni bir soru krizi daha bekliyor. TEOG sonuçlarını ve özel okul kayıtlarını durduran İngilizce testi 20.sorusunun dışında Türkçe testi 1.sorusu da mahkemelik oldu. İlk sınavdaki Türkçe testinde virgül sorusunun da Danıştay’da karara bağlanmak üzere olduğu belirtildi.

TEOG sınavının İngilizce testinde yer alan “Mary Sanders” sorusuna yönelik itirazlar reddedilerek 20.sorun mahkemelik oldu.

Davalar sürerken bir değişiklik de Başarı puan hesaplanmasından geldi. Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Yönetmeliğine göre Yıl Sonu Başarı Puanında hesap değişikliğine gidildi.

Bu değişikliğe göre haftalık ders saatleri dikkate alınarak YBP hesaplaması yapılıyor. Bu yılki karne notlarına yansıyan YBP’leri bakanlık yeni yönetmeliğine uygun olarak hesaplayarak yeni bir hesaplamaya gerek duymamıştır.

Bazı uzmanlar da bu değişikliğin TEOG’daki Yerleştirmeye Esas Puanı (YEP) etkileyeceğini söyledi.  Yeni sistem öğrencinin yıl sonu başarı puanını 2-3 puan aralığında düşürebilir. Bu nedenle puanlarda küçük de olsa değişikliğe neden olabilecek. 

 


 Hakkımızda

Özel Okullar olarak tüm okulları , tüm detayları ile size en kolay şekilde sunmayı hedef edinmiştir ve bununla birlikte veli - öğrenci ile özel okul yetkililerini bir araya getirmeyi hedefler özel okul yetkilileri sistemiziden okullarını tanıtırken aynı zamanda veli ve öğrenciler ile irtibat kurabilir bu sayede öğrenci veya veli  aklındaki en iyi özel okulu bulmayı daha kolay ve zahmetsiz şekilde gerçekleştirir. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere bütün şehirlerin en iyi kolejler listesine ulaşabilir. Portalımızda , Özel ana okullar, Özel ilk okul, özel orta okul, özel liseler, Özel Kolejler,  özel anadolu liseleri, özel sağlık meslek liseleri, özel fen liseleri, özel üniversiteler, Temel liseler, dönüşüm liseleri, Devlet Teşviği Okullarına ulaşabilirsiniz.


Adres

Konsept Medya

Türkiye

P: 0850 840 03 01