teog kaytları durduruldu, özel okul kayıtları durduruldu, soru iptali kayıtları durdurdu 
Haberler - ÖĞRENCİLERE TEOG ŞOKU

 

ÖĞRENCİLERE TEOG ŞOKU

TEOG ortak sınavlarında bir soru için açılan dava nedeniyle Yerleştirmeye Esas Puanları açıklanmayınca özel okul kayıtları durduruldu.  Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği yaptığı açıklamada kayıtlarla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

·         Milli Eğitim Bakanlığınca 24 Haziranda açıklanacağı duyurulan TEOG Yerleştirmeye Esas Puanları soru iptali davası sonucunun beklenmesinden dolayı resmi olarak açıklanmamıştır.

·          Gerek duyan özel okullar yaptıkları ön kayıtlarını, puanların değişmesi ihtimaline karşı yeniden hesaplanmak kaydıyla geçerli kabul edecek ve resmi açıklamadan sonra tekrar hesaplama yapmak koşuluyla ön kayıtlarına devam edecektir. 

·         Yerleştirmeye Esas Puanlar 26 Haziran Cuma akşamına kadar açıklandığı takdirde özel okullar 27 – 28 Haziran Cumartesi – Pazar günleri ön kayıt yapacaklar veya yapmaya devam edeceklerdir.

·           Bu durumda özel okullar, 29-30 Haziran tarihlerinde kesin kayıt yapacak ve 1-5 Temmuz tarihleri arasında serbest kayıt sistemine geçeceklerdir.  

·         Özel okullar kayıt takvimlerini kendi web sayfalarından duyurabilecekler. 

 


 Hakkımızda

Özel Okullar olarak tüm okulları , tüm detayları ile size en kolay şekilde sunmayı hedef edinmiştir ve bununla birlikte veli - öğrenci ile özel okul yetkililerini bir araya getirmeyi hedefler özel okul yetkilileri sistemiziden okullarını tanıtırken aynı zamanda veli ve öğrenciler ile irtibat kurabilir bu sayede öğrenci veya veli  aklındaki en iyi özel okulu bulmayı daha kolay ve zahmetsiz şekilde gerçekleştirir. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere bütün şehirlerin en iyi kolejler listesine ulaşabilir. Portalımızda , Özel ana okullar, Özel ilk okul, özel orta okul, özel liseler, Özel Kolejler,  özel anadolu liseleri, özel sağlık meslek liseleri, özel fen liseleri, özel üniversiteler, Temel liseler, dönüşüm liseleri, Devlet Teşviği Okullarına ulaşabilirsiniz.


Adres

Konsept Medya

Türkiye

P: 0850 840 03 01