Özel okul kayıtlarının süresi uzatıldı, özel okullar kayıt sürelerini uzattı 
Haberler - ÖZEL OKULLARA KAYIT SÜRESİ UZATILDI

 

ÖZEL OKULLARA KAYIT SÜRESİ UZATILDI

24 Haziran-5 Temmuz olarak açıklanan özel okullara kayıt süresi TEOG sonuçlarının açıklanamamasından dolayı 10 Temmuz’a kadar uzatıldı. Öğrenciler 29-30 Haziran’da ön kayıt ve 1-2 Temmuz tarihlerinde de kesin kayıt yaptırabilecekler.

3-10 Temmuz'da ise okulların kendi belirlediği tarihe göre ön kayıt ve kesin kayıt işlemleri yapılacak. Bakanlık, 8’inci sınıf Yılsonu Başarı Puanı ile Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) yeniden hesaplayarak, yeni puanları 29 Haziran Pazartesi günü saat 09.00’da e-okul üzerinden açıklayacak.

Puanların açıklananamasından dolayı 24 Haziran’da ön kayıt almaya başlayan okulların bazıları ön kayıtları durdurmuş, bazıları ise açıklanacak puanları kontrol etmek şartıyla ön kayıt almaya devam etmişti.

Uzmanlar velileri bir okula ön kayıt yaptırdıkları takdirde ön kayıtlarının geçerli olup olmadığını, okulların web sitelerinden kontrol etmesi konusunda uyarıyor.

 


 Hakkımızda

Özel Okullar olarak tüm okulları , tüm detayları ile size en kolay şekilde sunmayı hedef edinmiştir ve bununla birlikte veli - öğrenci ile özel okul yetkililerini bir araya getirmeyi hedefler özel okul yetkilileri sistemiziden okullarını tanıtırken aynı zamanda veli ve öğrenciler ile irtibat kurabilir bu sayede öğrenci veya veli  aklındaki en iyi özel okulu bulmayı daha kolay ve zahmetsiz şekilde gerçekleştirir. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere bütün şehirlerin en iyi kolejler listesine ulaşabilir. Portalımızda , Özel ana okullar, Özel ilk okul, özel orta okul, özel liseler, Özel Kolejler,  özel anadolu liseleri, özel sağlık meslek liseleri, özel fen liseleri, özel üniversiteler, Temel liseler, dönüşüm liseleri, Devlet Teşviği Okullarına ulaşabilirsiniz.


Adres

Konsept Medya

Türkiye

P: 0850 840 03 01