TEOG kayıt ve tercihleri kesişti. TEOG kayıtları ile tercih tarihleri çakıştı. 
Haberler - TEOG KAYITLARI VE TERCİHLERİ KESİŞTİ

 

TEOG KAYITLARI VE TERCİHLERİ KESİŞTİ

TEOG sonuçları geç açıklanınca özel okul kayıtları ile devlet okulları tercih tarihleri kesişti.

Serbest kayıt dönemine geçen özel okullar, 10 Temmuz’a kadar kayıt alabilecekler.  Devlet okullarının 6 Temmuz’da başlayan kayıtları 16 Temmuz’a kadar sürecek. 5 günlük bu kesişmede veliler özel okullara kayıt ya da devlet okulu tercihleri için karar verecek.

Özel Okullar Birliği Derneği Eş Başkanı Cem Gülan: “Eğer bir öğrenci herhangi bir özel okula kayıt olup, devlet okulu için tercih yapmak istiyorsa, gidip o okuldan kaydını sildiriyor. Devlet okuluna tercih yapıp, bir özel okula kayıt yapmak istiyorsa da tercih yaptığı okula gidip oradan tercihlerini iptal ettiriyor. İki tarafa birden kayıt olamıyor ama birini seçebiliyor.” dedi.  

Devlet okul tercihi yapıp, okul müdürüne onaylattıktan sonra özel okula gitmek isteyen öğrenci bu kez de tercihlerini iptal ettirmesi gerekiyor.  10 Temmuz’a kadar iki taraf da açık. Veliler kararlı olmasını isteyen Gülan, eğer devlet okulu düşünüyorlarsa özel okula kayıt yapmasınlar. Çünkü bir özel okula kesin kayıt yaptırmışsa kaydını sildirdiği zaman o okulun yıllık ücretinin yüzde 10’u kadarı yanar.

Okullar açıldıktan sonra ayrılanın ise okulun yıllık ücretinin yüzde 10’u ve okuduğu süre kadarı yanmış olur diyerek hem öğrencileri hem velileri önceden uyarmış oldu. 

 


 Hakkımızda

Özel Okullar olarak tüm okulları , tüm detayları ile size en kolay şekilde sunmayı hedef edinmiştir ve bununla birlikte veli - öğrenci ile özel okul yetkililerini bir araya getirmeyi hedefler özel okul yetkilileri sistemiziden okullarını tanıtırken aynı zamanda veli ve öğrenciler ile irtibat kurabilir bu sayede öğrenci veya veli  aklındaki en iyi özel okulu bulmayı daha kolay ve zahmetsiz şekilde gerçekleştirir. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere bütün şehirlerin en iyi kolejler listesine ulaşabilir. Portalımızda , Özel ana okullar, Özel ilk okul, özel orta okul, özel liseler, Özel Kolejler,  özel anadolu liseleri, özel sağlık meslek liseleri, özel fen liseleri, özel üniversiteler, Temel liseler, dönüşüm liseleri, Devlet Teşviği Okullarına ulaşabilirsiniz.


Adres

Konsept Medya

Türkiye

P: 0850 840 03 01